کاربر میهمان ( ورود ) | ثبت‌‌نام میهمان  | راهنما  سه‌‌شنبه، ۸ اسفند‌‌ماه ۱۴۰۲ | Tuesday, February 27, 2024
 
 
سامانه ثبت‌ نام مدیریت آموزشی مربیان مدارک آزمون دانشنامه آرشیو درباره ما تماس با ما
 

مهمترین نکات برای رانندگان تازه کار

  ممکن است همین چند وقت پیش گواهینامه رانندگی خود را گرفته باشید. ممکن هم هست سال‌ها از گرفتن گواهینامه‌تان گذشته باشد و هنوز جرئت رانندگی در این شهر شلوغ را به خود نداده باشید. در هر حال، اگر یک راننده تازه‌کار هستید، این نکته‌ها، ممکن است برایتان مفید باشند.  

 دوشنبه، ۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹:۴۱|

قواعد راهنمایی و رانندگی را جدی بگیرید
به هر حال حتما دلیلی داشته که آزمون آیین‌نامه هم برای گرفتن گواهینامه لازم است شما هرچقدر هم که راننده چیره دستی باشید و در آزمون شهری موفق عمل کرده باشید، کافی نیست باید حتما تمامی این قواعد را به یاد بیاورید و حتما رعایت کنید.

آرام تر رانندگی کنید
حتما هیجان رانندگی در شهر را دارید. اتوبان‌های بزرگ و بعد از آن جاده را که دیگر نگو اما به یاد داشته باشید که هرچه سریع‌تر برانید، فرصت کمتری خواهید داشت تا از اشتباهات جبران‌ناپذیر جلوگیری کنید.

مراقب خودروی خود باشید
همین که هر چند وقت یک بار و خصوصا قبل از این که بخواهید به یک سفر جاده‌ای بروید، سری به مکانیکی بزنید و خودرو را چک کنید، راه بزرگی رفته‌اید. خودروی سلامت، می‌تواند از بسیاری حوادث رانندگی جلوگیری کند. تعویض روغن، چک کردن باد لاستیک‌ها، چک کردن ترمز و البته سطح بنزین داخل باک، از مراقبت‌های اولیه‌ای است که لازم است انجام دهید.

کمربند ایمنی را فراموش نکنید
لازم است روی این یکی تاکید کنیم؟ بستن کمربند ایمنی هنگام رانندگی، تقریبا دیگر به صورت یک کار ناخودآگاه درآمده است. اما هنوز هم گاهی حوصله‌اش را نداریم. یا چون فقط چند کیلومتر دیگر تا مقصد مانده، بی‌خیالش می‌شویم و آنجاست که فاجعه اتفاق می‌افتد. این موضوع، نه فقط برای یک راننده تازه‌کار که برای همه الزامی است.

حواس‌پرتی نکنید
این یک اصل است: چشمتان به جاده باشد این یعنی پیام ندهید، به کسی زنگ نزنید، چیزی نخورد، موج‌های رادیو را بالا و پایین نکنید و البته مدام عقب برنگردید تا با دوستانتان حرف بزنید تصادفات به سادگی اتفاق می‌افتند و اگر حواستان باشد، شاید بتوانید جلویشان را بگیرید.

همه چیز را چک کنید
نه آن آینه و صندلی و کمربند را چک کردن، از آن افسانه‌های دست و پاگیر راهنمایی و رانندگی نیست. تنظیم نکردن هر کدام از این‌ها، واقعا می تواند حادثه آفرین باشد.

فاصله را حفظ کنید
هیچ وقت به ماشین جلویی بیش از حد نزدیک نشوید. کافی است چراغ ترمز آن ماشین خراب باشد یا یک ترمز ناگهانی کند تا تصادف جبران ناپذیری اتفاق افتد. یک راهکار ساده این است: یک درخت یا تیر چراغ برق را در مسیر در نظر بگیرید.

وقتی ماشین جلویی از آن عبور کرد، شروع کنید به شمردن: «یک هزار و یک، یک هزار و دو، یک هزار و سه». اگر قبل از تمام شدن شمارش به درخت رسیدید، بدانید که فاصله را رعایت نکرده‌اید.

ابزار مهم را همراه داشته باشید
دو چیز را هیچ وقت فراموش نکنید: مدارک خودرو و یک جعبه کمک‌های اولیه در صندوق عقب. در صورت بروز تصادف یا هر سانحه‌ی رانندگی، هیچ چیز به اندازه‌ی این دو، اهمیت ندارد.

مراقب آب و هوا باشید
همیشه پیش از رانندگی و خصوصا رانندگی‌های طولانی، وضعیت آب و هوا را چک کنید. برف، باران، مه و اوضاع مختلف آب و هوا، می‌توانند بر روی نوع رانندگی شما و تجهیزاتی که همراه می‌برید، تاثیر بگذارند.

در زمان‌های خاص، رانندگی نکنید
واقعا این کار را نکنید اگر تحت تاثیر داروی خاصی هستید یا حتی به سادگی کمی خواب آلوده‌اید، خودتان و دیگران را در این ریسک خطرناک قرار ندهید و پشت فرمان ننشینید.


 

مهمترين نكات براي رانندگان تازه كار

یادداشت | آموزشی

کد محتوا: ۱۴۰۳۸

ارسال: دوشنبه، ۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹:۴۱

به روز شده: دوشنبه، ۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹:۴۱

کلید واژه‌‌ها: رانندگی، گواهینامه، راهنمایی و رانندگی، کمربند ایمنی، چراغ ترمز، تصادف

نوع: یادداشت

موضوع: آموزشی

فرستنده: دبیر محتوا

منبع: کیان باتری

پیوند:

بازدید: ۴۴۸

زبان: پارسی

(۱ مورد )
 

عنوان

متن

 

برای ورود باید به سایت وارد شده باشید.   در حال حاضر امکان ثبت نظر برای شما وجود ندارد، برای افزودن نظرتان، باید ابتدا به سایت وارد شده‌‌ باشید.

 ورود به سایت   برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید.

 ورود به سایت   چنانچه هنور در سایت عضو نشده‌‌اید، اینجا کلیک کنید.
(ثبت نام در سایت تنها ۱ دقیقه طول می‌‌کشد!)

   
نظری وارد نشده است، شما اولین باشید ...


 

نام کاربری

 

رمز عبور

   

به کانال تلگرام ما بپیوندید. ما را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزشگاه رانندگی پویا


ثبت‌‌نام

مدیریت آموزشی

شرایط و مدارک

دانشنامه

آرشیو

درباره ما

تماس با ما


نشانی: تهران، ۲۰ متری افسریه، بين ۱۵ متری دوم و سوم، پلاک ۲۵۱، طبقه ۲

تلفن: ۳۳۱۴۴۰۱۰ - ۳۳۱۴۷۹۳۳ - ۳۳۸۰۷۵۵۴ (۰۲۱)

پست الکترونیک: info@pooya-ds.com

 

© ۱۴۰۲ کلیه حقوق برای آموزشگاه رانندگی پویا محفوظ است.

هرگونه کپی برداری از مطالب و محتوای این وب‌‌سایت بدون مجوز کتبی نقض قانون حمایت از تولیدکنندگان محتوای اینترنتی می‌‌باشد و تحت پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

طراحی و توسعه: گروه ریزسامانه‌‌های نمادیس| پایگاه آموزش مجازی رانندگی| عضو طرح سامانه مدیریت هوشمند آموزشگاه رانندگی